استاندار: هرمزگان نیازمند سه پایگاه بزرگ امداد و نجات است

به گزارش ایرنا، فریدون همتی عصر دوشنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان هرمزگان ضمن عرض تسلیت جان باختن جمعی از هموطنان بر اثر حادثه زمین لرزه در غرب کشور ، اظهار داشت: آماده هرگونه همکاری و پشتیبانی تجهیزاتی و اعزام نیروهای امدادی از استان هرمزگان به مناطق زلزله‌ زده هستیم.
وی بیان داشت: هرمزگان استانی زلزله ‌خیز است و علاوه برآن حوادثی همچون سیل نیز در این استان واقع می‌شود و با توجه به قرار داشتن در کنار دریا و همچنین تردد هوایی داخلی و خارجی، وجود مسیر ریلی و همچنین استقرار صنایع بزرگ امکان بروز هر نوع حادثه‌ای در هرمزگان وجود دارد.
همتی تصریح کرد: برای آمادگی در برابر حوادث، مانورهای گوناگونی در ساعات مختلف شبانه‌ روز باید در هرمزگان برگزار شود تا میزان آمادگی دستگاه‌های مختلف برای مواقع بحرانی مورد ارزیابی قرار گیرد.
استاندار هرمزگان بیان داشت: داشتن آمادگی بالا در زمان وقوع حوادث، میزان خسارت های جانی و مالی را در بحران های مختلف به طرز چشمگیری کاهش می دهد و این نشان دهنده اهمیت مدیریت بحران می باشد.
همتی با تاکید بر اینکه برای مواقع بحرانی باید به صورت شبانه‌روزی آمادگی داشته باشیم، افزود: مدیریت بحران و پدافند غیرعامل دو مقوله بسیار مهم هستند و احتمال رو به رو شدن با حوادث در هر لحظه باید وجود داشته باشد.
استاندار هرمزگان اظهار کرد: با استان‌های همجوار نیز باید هماهنگی و تعامل داشته باشیم تا در مواقع بحران از ظرفیت‌های یکدیگر بهره ببریم.

بدون نظر