آمادگی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برای کمک به زلزله زدگان مناطق غربی کشور

دکتر سید حسین داودی عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا ضمن ابراز تاسف از حادثه جان باختن جمعی از هموطنانمان در زلزله شب گذشته، اظهار داشت: به دنبال اعلام وزارت بهداشت، مبنی بر آمادگی همه دانشگاه های علوم پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز از صبح امروز برنامه ریزی های لازم را جهت کمک به مردم زلزله زده انجام داده است.
وی بیان داشت: هرمزگان استان معین برای کمک به مناطق زلزله زده غرب کشور نیست، اما با توجه به شمار بالای مجروحان، احتمال اعزام نیرو از این استان و یا پذیرش مجروحان این حادثه وجود دارد.
داودی تصریح کرد: هم اکنون اتوبوس آمبولانس دانشگاه به همراه تمامی نیروهای درمانی آن آماده اعزام است و هماهنگی لازم جهت اعزام اتوبوس آمبولانس قشم نیز صورت گرفته تا در صورت اسرع وقت و با اعلام ستاد هدایت مرکزی تهران به مناطق زلزله زده اعزام شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان داشت: تمام بیمارستان های استان نیز از آمادگی لازم برای پذیرش مجروحان برخوردار هستند و تا اطلاع ثانونی تمام مرخصی های غیراداری و غیرضروری تعطیل شده است.
دکتر داودی با اشاره به اعلام آمادگی بسیج جامعه پزشکی هرمزگان جهت اعزام به مناطق زلزله زده، خاطرنشان کرد: هم اکنون ثبت نام از نیروهای داوطلب مجموعه بهداشت و درمان استان به منظور برنامه ریزی و دسته بندی آغاز شده است.

بدون نظر