ارائه خدمت جوانان سفید و سرخ پوش هرمزگان به بیش از ۴۹ هزار مسافرنوروزی

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر هرمزگان گفت: از ابتدای طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی یعنی از ۲۵ اسفندماه ۱۳۹۵ تا پایان روز هفتم فروردین ماه جوانان جمعیت هلال احمرهرمزگان به ۴۹ هزار و ۸۵۲ نفر خدمات ارائه داده اند.

 
سحررفیعی بندری معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر هرمزگان در گفتگو با خبرنگار آفتاب جنوب بیان کرد: در این مدت ۱۷۰ نفراز اعضای داوطلب حوزه جوانان مشارکت داشته اند که نتیجه آن پیوستن بیش از چهار هزار نفر به کمپین نه به تصادفات جاده ای، بهره مندی بیش از ۱۹هزار و ۱۳۶ نفراز ایستگاه های سلامت و مراجعه یک هزارو ۴۴۸ نفر به خیمه های نماز بود.

 

وی اظهار کرد: پنج هزار و ۸۲۲ کودک در این مدت به غرفه کودکان مراجعه و ۲۶ هزارو ۸۷۱ بروشور فرهنگی و بیش از ۱۶هزار نقشه های مختلف گردشگری به مسافران ارائه و بیش از۲۱ هزار سایر اقلام فرهنگی هم بین میهمانان ومسافرین نوروزی توزیع شده است.

 

معاون جوانان جمعیت هلال احمر هرمزگان اضافه کرد: در هفدهمین طرح ایمنی وسلامت مسافران نوروزی همزمان طرح سحاب نیز برگزار می شود که در آن جوانان هلال احمر به صورت سیار در پارک ها و معابر پر گردشگر حضور دارند و خدمات کمک های اولیه و مورد نیاز مسافران را به صورت رایگان ارائه می دهند.

 
سحررفیعی بندری با بیان اینکه فعال سازی کمپین« نه به تصادفات جاده ای» باتلاش سازمان جوانان جمعیت هلال احمرصورت گرفته است ابرازکرد: این کمپین به کمپینی فراگیر بین مردم هرمزگان و مسافرین نوروزی تبدیل شده است وبیش ازچهارهزار نفر درهرمزگان تاکنون به این کمپین پیوسته اند.

 
رفیعی بندری تصریح کرد: طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی یکی ازطرح هایست که در ایام نوروز با هدف آگاه سازی مردم جهت پیشگیری از وقوع سوانح در سراسر کشور در حال برگزاری است.

 
هفدهمین مرحله طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی از ۲۵ اسفند ماه سال ۹۵ آغاز و تا پانزدهم فروردین ماه ۹۶ در سیزده پست ثابت وسیار استان هرمزگان ادامه دارد.

 

مصاحبه : ناهید یوسفی خبرنگار استان

 

انتهای پیام/ی

بدون نظر